Rishikimi i HostGator VPS (2020)

Po kërkoni një përmbledhje gjithëpërfshirëse të HostGator VPS që vë në provë serverat e mirënjohur të markës pritëse? Ju keni ardhur në vendin e duhur!


Ne kemi qenë prej kohësh tifozë të planeve të pritjes miqësore për fillestarët e kompanisë dhe të përballueshëm, por investimet e fundit në një platformë të rinovuar të pritjes së programeve, hostimin e optimizuar të WordPress dhe një krijues të faqeve të internetit me porosi kanë treguar që HostGator po vendos një fokus të përtërirë në përmirësimin e infrastruktura e tij për të konkurruar në nivele më të larta të shërbimeve pritëse, gjithashtu.

Nëse faqja juaj e internetit fillon të tregojë shenja se është pritja e përbashkët e programeve të jashtme, të tilla si performanca e ngadalësuar ose joproduktive të tepërta, ose nëse keni marrë mesazhe tejkalimi të gjerësisë së bandës nga hosti juaj, mund të jetë koha të merrni parasysh një VPS. Një kërkim i shpejtë në Google do t’ju tregojë se HostGator është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Këtu, ne do të ndajmë përvojën tonë me HostGator, si dhe se si e krahason VPS-në e kompanisë me konkurrencën e saj.

Rishikimi i HostGator VPS për Hosting: 4.5 Vlerësimi i Përgjithshëm

HostGator është i njohur për besueshmërinë e tij si një kompani që përdor me besim pronarët e faqeve të internetit përmes radhëve të opsioneve të përbashkëta, VPS, dhe opsioneve të dedikuara për mbajtje ndërsa bizneset dhe faqet e tyre të internetit rriten. Në të kaluarën, ne kemi lavdëruar ofruesin e pritjes për ofrimin e kujdesit më të lartë të klientit në të gjithë ciklin jetësor të pritjes së faqes.

Jo vetëm që marka HostGator është një emër i njohur dhe i njohur në industrinë e pritjes, por kompania gjithashtu mbështetet nga gjiganti i pritjes së Grupit të Ekzistencës Ndërkombëtare. Kjo do të thotë burime mega mbështetëse dhe një ton ekspertizë në shtëpi për klientët HostGator.

Shihni hostet e tjerë me vlerësim të lartë të VPS »

Si i krahasoni serverat virtualë të HostGator me ata të konkurrencës?

HostGator është ndër ofruesit më të ranguar të VPS-së dhe cloud hosting në botë. Pasi të kemi testuar planet VPS të hosteve më të mirë, mund të dëshmojmë për reputacionin e saj për besueshmërinë. Sidoqoftë, hosti mund të bëjë më shumë në mënyrën e ruajtjes, performancës dhe veçorive të sigurisë së përparuar. Krahasuar me konkurrencën, HostGator ofron mundësi të shkëlqyera të nivelit të hyrjes në VPS, por përdoruesit e avancuar do të marrin më shumë zhurmë për pritjet e tyre me hostet më të ranguar VPS:

Shihni të gjitha alternativat e HostGator VPS »

Karakteristikat e HostGator: 4.6 Vlerësim

Mund të prisni që të gjitha esencat e VPS të përfshihen në planet e HostGator – konfigurimet me porosi; pritja për domene të pakufizuar, nëndomainë dhe llogari të postës elektronike; dhe burime të dedikuara pa koston e një serveri të dedikuar. Paketat HostGator VPS nuk po përputhen me burimet e transferimit dhe ruajtjes së të dhënave, por mund të keni besim se nuk do të paguani më shumë sesa keni nevojë.

 • Instalime dhe konfigurime me porosi
 • 120 GB në 240 GB ruajtje
 • Pajisjet më të mira të Intel-it
 • 2 adresa IP
 • 2 ose 4 bërthama
 • Pritja për nën / fusha të pakufizuara
 • 2 GB deri 8 GB RAM
 • paneli i kontrollit cPanel
 • Gjerësia e brezit 1.5TB në 3TB
 • Rrjet plotësisht i tepërt

Sigurisht, ju mund të shkallëzoni në mënyrë të përsosur lart e poshtë, pasi kërkesat luhaten.

Prmimi i HostGator: 4.3 Vlerësim

Me planet e serverëve virtualë që fillojnë nga 19,95 dollarë në muaj, çmimet e HostGator VPS janë konkurruese, dhe ju lehtë mund të azhurnoni si shkallë të kërkesave tuaja të llogaritjes dhe ruajtjes. Konsumatorët marrin zgjedhjen e dy ose katër bërthamave me 2 GB, 4 GB, ose 8 GB RAM dhe dy IP adresë.

Pamja e çmimeve HostGator

HostGator ofron opsione të shkallëzuara VPS për të përmbushur pothuajse çdo buxhet të madhësisë.

Gjerësia e brezit dhe lejimet e ruajtjes janë disi modeste në krahasim me planet e konkurrencës, por shumica e projekteve profesionale dhe fillesat e teknologjisë ka të ngjarë të gjejnë shërbimet e HostGator VPS të jenë me kosto efektive, veçanërisht nëse jeni duke migruar nga pritja e serverëve të përbashkët.

Performanca e HostGator VPS: 4.5 Vlerësim

Performanca e serverit HostGator mbetet konkurruese me motrat e saj pritëse Bluehost, iPage dhe FatCow. Objektet e të dhënave të saj në Utah dhe Texas me bazë në Texas janë të veshura me serverë Intel, kanë një rrjet plotësisht të tepërt me njësi HVAC dhe janë të pajisura me gjeneratorë rezervë për të siguruar performancën pa ndërprerje për sitin tuaj (et)..

HostGator do të merrte më shumë pikë në këtë kategori nëse kompania do të shtonte disqet me gjendje të ngurtë (SSD), sigurimin e menjëhershëm, caching specifike për aplikimin, monitorimin e performancës ose optimizimin e rritjes së shpejtësisë. Këto karakteristika janë bërë standarde në mesin e ofruesve të pritjes me shpejtësi të shpejtë (një shembull i shkëlqyeshëm është tendenca e tanishme drejt mbajtjes së SSD), dhe HostGator është pak prapa duke mos i ofruar të paktën ato si një opsion i ngritur.

Besueshmëria e HostGator VPS: 5.0 Vlerësim

HostGator mbulon bazat e besueshmërisë me pajisje më të reja të artit, një ekip mbështetës të vëmendshëm dhe kopje rezervë të të dhënave javor në vend, duke u dhënë klientëve besimin maksimal në shërbimet e HostGator. Pavarësisht nëse po vini nga një host tjetër ose po azhurnoni nga një prej planeve të përbashkëta të hostimit të HostGator, ekipi ofron ndihmë falas për migracionin, dhe personeli mbështetës i çmimeve është në dispozicion 24 orë në ditë, shtatë ditë në javë, 365 ditë në vit.

Garancia në kohë 99.9% është mjaft standarde në të gjithë industrinë, megjithëse normat e lartësisë / joproduktive dhe garancitë e kohës nuk duhet të trajtohen si masa e vetme e besueshmërisë së një hosti. Sidoqoftë, mund të prisni të përfitoni nga një rrjet i tepërt pa asnjë pikë të vetme dështimi. Partnerët e HostGator me ofrues të shumëfishtë të bandës dhe pajisin të dhënat e saj me gjeneratorë rezervë të energjisë dhe procesorë Intel për performancën maksimale dhe mbrojtjen e të dhënave tuaja të çmuara të serverit.

Merrni 30% Ulje Muajin tuaj të Parë të VPS Hosting me HostGator

Uebfaqja dhe biznesi juaj që pjekin për nevojat e VPS është një moment interesant në afatin kohor të kompanisë suaj. Shtë një arritje për të qenë krenar, por ai që mund të jetë i frikshëm për të lundruar. Për këtë arsye, ne inkurajojmë klientët të presë që të bashkëpunojnë me një host të uebit që është i njohur për lehtësimin e barrës së tranzicioneve të tilla.

HostGator bën që VPS të përmirësojë një pa dhimbje duke ofruar ndihmë falas për migracionin për përdoruesit e cPanel – dhe vizitorët tanë gëzojnë 30% zbritje në muajin e parë të mbajtjes së hostGator VPS. Nuk mund të jetë më e lehtë për të filluar, dhe ky është me të vërtetë vetëm fillimi për ju dhe idenë tuaj të biznesit në të cilën keni derdhur kaq shumë. Potenciali i shkallëzimit është i pafund me hostet e serverëve si HostGator. Fat më i mirë për ju dhe idetë (shpresat) tuaj të miliona dollarësh!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map